top of page

NAMAS PRIE NERIES,
SKIRGIŠKIŲ GATVĖJE

VIETA: Vilniaus rajonas, Lietuva

METAI: 2023-2024

RODIKLIAI: Dviejų aukštų gyvenamasis namas  198 m2

bendrojo ploto

PROJEKTO AUTORIAI: Arūnas Gardauskas,

Dominykas Skudas

STADIJA: Projektuojamas

Šis modernus dviejų aukštų namas suprojektuotas greta Vilniaus, ypatingai vaizdingoje vietoje ant Neries kranto. Unikali sklypo lokacija ir gamtinė aplinka - upė bei kitame jos krante esantis pušynas- padiktavo, kad namas, tarsi ekranas atsiveria į gražiausius vaizdus.

Pastato architektūra lakoniška - dviejų, vienas ant kito komponuojamų tūrių sankirta. Žemesnėje, į šiaurę orientuotoje vieno aukšto pastato dalyje suprojektuotas įėjimas, garažas bei ūkinės patalpos.

Dalis aukštesnio tūrio, tarsi loftas, skaidomas į du aukštus. Aukšta svetainės erdvė per du aukštus ir net 5,7 m siekančios vitrinos sukuria ypatingą erdvės pojūtį ir leidžia mėgautis panoraminiais vaizdais. Antrame aukšte projektuojami miegamieji kambariai. Iš jų numatomas patekimas į balkoną.

Patogiai, šalia virtuvės, suprojektuota erdvi lauko poilsio zona - terasa. Virš jos esantis balkonas saugo nuo lietaus, o šoninės sienos su lauko židiniu, uždengia nuo vėjų - tai leis namo gyventojams mėgautis buvimu lauke bet kokiu oru.

Namo fasadams naudojamos laikui nepavaldžios natūralios medžiagos: klinkerio plytos, termo mediena bei titancinko danga.

bottom of page