top of page

GYVENAMASIS NAMAS RŪTENIŲ GATVĖJE

VIETA: Vilnius, Lietuva

METAI: 2023

RODIKLIAI: Vieno aukšto pastatas 240 m2

bendrojo ploto

PROJEKTO AUTORIAI:  Arūnas Gardauskas

STADIJA: Projektuojamas

Vakarinėje Vilniaus miesto dalyje, naujai besiformuojančiame kvartale, projektuojamas modernus vienbutis gyvenamasis namas. Išraiškingas sklypo reljefas, vakarinėje pusėje besiribojantis su mišku, bei aiški užsakovo vizija suformavo mums užduotį - sklypo trūkumus paversti jo privalumais, o esamus privalumus dar labiau išryškinti.
Projektuodami stengėmės atsižvelgti į sklypo charakterį, harmoningai į jį įsiliejant. Tai mums leido sukurti namo erdves dviejuose lygiuose: pagrindinio įėjimo, garažo ir miegamųjų kambarių korpusas suprojektuotas aukštesniojoje sklypo dalyje, gatvės lygyje, o pagrindinę gyvenamąją erdvę - svetainę ir virtuve su valgomuoju 1,6 m žemiau, taip sukuriant ypatingą erdvę aukštomis lubomis.
Namas tarsi atsiveria stiklo sienomis į vidinį kiemą bei mišką, tai jam suteikia lengvumo ir leidžia natūralios šviesos srautui įsilieti į vidų.
Dar žemesniame lygyje, atskirai nuo namo kuriama lauko poilsio zona - erdvi terasa su pavėsine ir židiniu, mini baseinėliu. Prisidengus šlaitu nuo aukščiau esančio kaimyninio sklypo sukuriamas jaukus vidinis kiemelis maloniam ir netrukdomam poilsiui.

bottom of page